Haber

Yaz Kur’an Kursları Futbol Turnuvası Edremit’te Düzenlendi

Balıkesir’in Edremit İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından yaz Kur’an-ı Kerim kurslarında okuyan öğrenciler arasında “Takımını Kur, Turnuvaya Katıl” sloganıyla futbol turnuvası düzenlendi.

On grup ve yüz öğrencinin katıldığı 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu’nun halı sahası, büyük bir heyecanla çekişmeli maçlarla tamamlandı.

Final karşılaşması ise Akşemsettin Camii’ni normal süre içinde 2-2’lik skorla penaltılarda 4-2 yenen Huzurevi Camii oldu. Üçüncülük, Şehitler Camii’ni 4-2 mağlup eden Alemizade Camii oldu.

Edremit İlçe Müftüsü Sıddık Durmuş, “Yaz Kur’an Kursu’na gelen öğrencilerimizin manevi gelişimlerini düşündüğümüz kadar çocuklarımızın sağlığını da önemsiyoruz. Amacımız yaz Kur’an Kursu’na gelen öğrencilerimize katkı sağlamak. sosyal ve kültürel ihtiyaçları doğrultusunda güzel anılara sahip olmak için kurslar, sporEtkinlik yapıyoruz” dedi.

Kazanan kardeşlik oldu

10 Ağustos Perşembe günü yapılacak Yaz Kur’an-ı Kerim Kursları Kapanış Şenliği programında dereceye giren gruplara madalya ve kupaları verilecek.

Karşılaşmaları Çamcı Mahallesi İmamı Ramazan Savan yönetti. Karşılaşmalara Edremit İlçe Müftüsü Gençlik Koordinatörü Din Hizmetleri Uzmanı İsa Topsakal, İmam Hatip ve müezzin kayyumları da katıldı. – BALIKESİR

lalapasa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu