Haber

Biden, silahlanma konusundaki konuşmasını ‘Tanrı Kraliçeyi korusun’ diyerek noktalıyor.

– Biden konuşmasını “Kraliçeden Allah razı olsun” diyerek bitirdi.

CONNECTICUT – ABD Başkanı Joe Biden, yönetiminin silahlanma sorunuyla mücadelesine değindiği konuşmasını “Tanrı Kraliçe’den razı olsun” diyerek bitirdi. Biden’ın hata mı yaptığı yoksa şaka mı yaptığı netlik kazanmadı.

ABD Başkanı Joe Biden, Connecticut’ta düzenlenen Ulusal Daha Güvenli Topluluklar Zirvesi’ne katıldı. Zirvede konuşan Biden, Cumhuriyetçi Parti’nin desteğiyle geçen yıl çıkarılan silah kontrolü yasasının son 30 yılda atılan en ciddi adımlardan biri olduğunu belirtti. “Ama benim için ve çoğunuz için mesele şu. Bu önemli bir ilk adım. Haberleri açtığınızda ve bir okulda, markette, geçit töreninde veya dünyanın başka bir yerinde başka bir trajedi gördüğünüzde bunu biliyorum. ABD, [yasanın] yeterli olmadığını hissediyorsunuz. Dürüst olmak gerekirse,” dedi Biden. Ben de aynısını hissediyorum. Yine de gerçekler bize umut etmek için sebep veriyor. Bu yıl şimdiye kadar ülke genelinde birçok büyük şehirde cinayetler azaldı. 30 yılın en anlamlı silah güvenliği yasasını çıkardık. İlk defa, silah kaçakçılığını açık bir federal kabahat haline getirdik. “Bu yasa bir yıl önce yürürlükte olsaydı hayatlar kurtarılabilirdi. Şu anda yürürlükte ve bugün hayat kurtarıyor” dedi. Biden, silahlı lobileri de hedef aldı. “Bu ülkede saldırı silahlarını yasaklayacağız.” .”

“Tanrı Kraliçeyi korusun”

Biden, silahlanma sorununa ilişkin konuşmasını “Tanrı Kraliçe’yi korusun adamım” sözleriyle bitirdi. Biden’ın sözleri sosyal medyada hızla yayıldı. Birçok sosyal medya kullanıcısı, Biden’ın ne demek istediğini anlamadıklarını belirtti. Biden’ın bir gaf mı yoksa şaka mı yaptığı bilinmiyor.

Biden ise boş tokalaşmaları, düşmeleri ve dil sürçmeleriyle sık sık gündeme geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu