Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 5 kilo altın ele geçirildi

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yabancı uyruklu bir zanlıda yaptığı aramada toz haline getirilmiş ve kıyafetlerin arasına gizlenmiş yaklaşık 5 kilo altın ele geçirdi.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve Sabiha Gökçen Gümrük Müdürlüğü gruplarının havalimanında gerçekleştirdiği risk analizi çalışmaları kapsamında yabancı uyruklu bir yolcu takibe alındı. Yolcunun yanındaki bavulun röntgeni çekildi ve incelemeye alındı. Bavulda şüpheli yoğunluk bulunmaması üzerine yolcu üzerinde arama başlatıldı. Arama sırasında yolcunun üzerindeki kıyafetlerin normalden daha ağır ve sert olduğu fark edildi.

Detaylı arama yapılmak üzere kapalı ve güvenilir bir alana götürülen yolcunun kıyafetlerinin astar kısımlarının açılması üzerine içerisinde süngerimsi maddeler olduğu belirlendi. Yapılan incelemeler sonucunda süngerlerin altının toz haline getirilerek emprenye edildiği ve işlemin yüksek sıcaklıkta yapılarak tekrar katı hale getirilebileceği anlaşıldı. Çalışmalarda 5 kilo altın ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu