Teknoloji

Porsche, 2035’e Kadar Verilen Benzinli Araç Yasağının ‘Erteleneceğine’ İnanıyor

Performans sporu araçlarıyla tanınan Alman otomobil üreticisi PorscheTaycan modelinin hemen ardından kırmızı biber modelini tamamen elektrikli olarak tanıttı. Avrupa Birliği’nin baskılarına paralel olarak diğer büyük otomobil üreticileri gibi elektrikli araçlara yönelen otomobil devi dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Şirketin CFO Lutz Meschke Macan MESKEN tanıtımına katılarak, bu etkinlikte içten yanmalı motorların geleceği hakkında birkaç söz söyledi. Söylentilere baktığımızda eğer Lutz haklıysa petrol kullanan araçların geleceği sanıldığı kadar umut verici değil. karanlık değilGöreceğiz.

İçten yanmalı motorlu araçlar 2035 yılına kadar kullanımdan kaldırılacak.

CFO, yaptığı açıklamada içten yanmalı motor yasağının erteleneceğini belirterek, bu niyetinin nedenini de açıkladı. Lutz’a göre yasak, emisyon üreten araçları da kapsayacak. Yani teorik olarak hidrojen veya diğer sentetik tipBu yakıtı kullanan araçların bu yasaktan etkilenmemesi gerekiyor.

Porsche, bu açıklamanın dışında 2030 yılı itibarıyla satacağı araçların şunlar olduğunu da belirtti: zamanın yüzde 80’i Tamamen elektrik teknolojisini hedeflediğini açıkladı. Bu noktada Cayenne ve Taycan’ın yanı sıra Macan’ın da kadroya dahil olacağını gördük.

Şu anda Porsche’nin tıpkı Lutz’un söylediği gibi hidrojen veya sentetik yakıtlı araçlar üzerinde çalıştığına dair bir bilgi yok. Ancak elbette otomobil devi bu alanda da çalışmalarını sürdürecek.

Sizce 911 serisinin tamamen elektrikli olduğunu ne zaman göreceğiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu