Haber

Mudanya Kadınları Yarınları Dayanışmayla İnşa Edecek

Mudanya Belediyesi Hobi Sanat Atölyeleri kursiyerleri tarafından hazırlanan fotoğraf standı Hanımeli İmece Evi’nde açıldı. Serginin tüm geliri depremzedelere bağışlanacak.

Hanımeli İmece Evi’nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, eşi Gülbahar Türkyılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Nisa Kartaltepe, CHP İlçe Başkanı katıldı. sosyal yaşam ve ekonomik özgürlüklerini kazanmak ve kooperatifleşmek. Ömer Aydın, belediye meclis üyeleri, belediye birim yöneticileri ve kursiyerler katıldı.

Serginin açılışı, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybedenlerin anısına saygı duruşuyla başladı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kırsal kalkınmaya, köy kültürünün gelişmesine, üretimde sürekliliğe, istihdam ve gelirin artmasına katkı sağlayacak olan Hanımeli İmece Evi’nin böylesine değerli bir günde anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirterek, “Yapacak kadınlar var. hayat yine yeşil! Güneş her gün yenidir!

Her sabah yeniden doğar. Karanlığın ve enkazın olduğu her alanda kadınlar dayanışma ve cesaretle yeniyi kuracak. Eşit ve şiddet içermeyen bir yaşamı birlikte kazanma sözü verebilmek için her zamankinden daha fazla omuz omuza yanınızdayız. Bu etkinlikte emeği geçen tüm kadınlara teşekkür ederiz. 8 Mayıs Dünya Emekçi Kadınlar Günü umut olsun” dedi.

Başkan Türkyılmaz, eşi Gülbahar Türkyılmaz ile birlikte kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu