Haber

Mamak’ta Üregil Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen üçüzler için isim aranıyor

Mamak Millet Bahçesi’ndeki Üregil Hayvanat Bahçesi’nde Veterinerler, “Gece” adlı keçiden dünyaya gelen üçüzlere isim arıyor.

Mamak Belediyesi tarafından farklı ırklardan 53 hayvanın hayata kazandırıldığı küçük hayvanat bahçesinde 18 farklı kümes hayvanı ve “Ankara” ve “cüce” ​​olmak üzere iki tür keçi barınıyor. Ankaralıların ilgisini çeken at, keçi, tavus kuşu ve sülün gibi farklı ırkların bulunduğu hayvanat bahçesi sayesinde çocukların çevreye ve canlılara karşı duyarlı olması amaçlanıyor.

Hayvanat bahçesinde bulunan ve daha önce ikiz doğuran cüce keçi, 12 Ocak’ta ikisi dişi, biri erkek olmak üzere üç yavru doğurdu.

Burada görev yapan Veteriner Hekim Kevser Güney, Gece’nin sürpriz bir şekilde dünyaya getirdiği yavrulara isim aradıklarını belirterek, Ankara halkından bu konuda takviye beklediklerini söyledi.

Anne keçi Gece ve üçüzlerin sağlık durumlarının çok uygun olduğunu belirten Güney, çocukları yakından görebilmeleri için tüm vatandaşları hayvanat bahçesine davet etti.

Veteriner Hekim Kübra Yorulmaz, cüce keçilerin sıradan keçilerin minyatürü olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Genellikle verim ve büyüklük olarak farklılık gösterebilirler, ortalama yükleri 20-25 kg’dır. Daha çok küçük çiftliklerde ve bahçelerde yetiştirilirler. Yavru sayısı arttıkça anomali gelişme oranı da artar, dolayısıyla anne birden fazla yavruya bakamıyor genelde bunu istemeyiz ama üçüzlerimiz hem anomalisiz hem de anomalisiz çok sağlıklı doğdular anne keçi gece üçüne de çok güzel görünüyor üçünede Bunlardan biri annesini emziriyor, şu anda isimlerini arıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu