Haber

Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun İstanbul seçimleri zamanında yapılacak önerisine sıcak bakmadı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye hakkında başlatılan terör soruşturması nedeniyle basın toplantısı düzenledi. Burada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun soru üzerine İmamoğlu’na, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Bir an önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’daki tüm belediyeler için seçime gidelim. Yüreği varsa, yüreği varsa alenen meydan okuruz” dedi. .”

“YETKİLERİMİZ MART 2024’E KADAR”

Bu teklife sıcak bakmadığını ifade eden İmamoğlu, “Yetkimiz Mart 2024’e kadar kaldı. Seçim tekrarlanmayacak, zamanında yapılacak. İBB’de hedefimiz 2024 Mart’ta en az yüzde 60. Bu hedefimiz, yetkimiz Mart 2024’e kadar. İstanbul seçimleri, zamanında yapılacak.” ifadeleri kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEDİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İBB bünyesinde görev yapan bazı personeller hakkında başlatılan soruşturmaya istinaden önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aramıştı. Kılıçdaroğlu, “Ben bu çağrıyı Erdoğan’a yapıyorum. Bir an önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’daki tüm belediyeler için seçime gidelim. Yüreği, cesareti varsa ona açıkça meydan okuruz” dedi.

AK PARTİ İLE DAĞI: KILIÇDAROĞLU ŞAKA YAPTI, GERÇEĞİ YOK

Bu çağrıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da yanıt verdi. Canlı yayına katılan Dağ, Kılıçdaroğlu’nun seçim çağrısıyla ilgili olarak, “İstanbul ve Yalova’da erken seçimi öne alalım. Yerel seçimlerin öne alınması anayasa değişikliği ile mümkün olacak. Belediye başkanları 5 yıllığına seçildi. Yerel seçimler yapılacak” dedi. 31 Mart 2024’te yapılacak. “Muhalefetin teklifi varsa bütün vilayetleri konuşalım. Siyasi mantığı yoktur. Kılıçdaroğlu şaka yaptı, gerçeği yok. Siyasi olarak tartışılacak bir konu değil.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu