Haber

Edirne Valiliği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kırbıyık, 23 Nisan 1920 tarihinin sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı kaderi paylaşan aziz Türk milletinin istiklal ve istikbal mücadelesinde de bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

23 Nisan’ın millet egemenliğine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne dayalı demokrasinin temellerinin atıldığı gün olduğunu ifade eden Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletin egemenliğini ilelebet koruyacak olan çocuklarımıza böylesine anlamlı bir gün armağan etmiştir. Geleceğimizin sahipleri olan çocuklarımız, aziz evlatlarımız, geleceğimizin mimarları sizlersiniz. Milletimizin huzurlu ve mutlu geleceği için her alanda kendinizi yetiştirmeniz sizin için değerli.Ülkesini seven,Milli ve manevi bedelleri gözeten,bilim ve teknolojide öncü olarak yetişmeniz en büyük dileğimizdir. ufku açık, bilim ve teknolojide öncüdür.

Bugünün çocuklarının, bizim çocuklarımızın gelecekte çok daha müreffeh bir Türkiye inşa edeceğine inanıyoruz. En kıymetli hazinemiz çocuklarımız, bugün sizin gününüz, bugün sizin bayramınız. Bayramınız mübarek olsun, bayramınız mübarek olsun. Bu duygularla, bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. Tebrikler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu