Haber

Depremden 22 gün sonra bebeğini kucağına aldı

Adıyaman’da evleri ağır hasar gören Medine (37) ve Abdurrahman (39) Arslan çifti, depremin ardından 22 gün sonra ikinci bebeklerini kucaklarına aldı. Medine Arslan, “Bir felaketten çıkıp bir mucizeyle kucaklaşmak için geri dönmenin verdiği duyguyu tarif etmek gerçekten imkansız” dedi.

Adıyaman’da Medina ve Abdurrahman Arslan çiftinin yaşadığı bina Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde ağır hasar gördü. Hamile olan Medine Arslan, eşi ve 2,5 yaşındaki çocuğu Ömer Taha ile Ankara’daki Sincan Öğretmenevi’ne taşındı. Medine Arslan, beyin sarsıntısı geçirdikten 22 gün sonra ikinci bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşadı. Ailenin Zeynep Zümra adını verdiği bebeğe öğretmen evi görevlisi özel bir oda hazırladı.

Depremde uyuyakaldıklarını anlatan Medine Arslan, “Yakın arkadaşlarımızı, tanıdıklarımızı kaybettiğimiz için canım yandı. Kalbim sıkışınca hastanelerde steril ortam olmadığı için Ankara’ya gelmek zorunda kaldık. Erken doğum riski.Bir felaketten çıkıp bir mucizeyle kucaklaşmak için geri dönüyormuşuz gibi bir duygu yaşadık.Tarifi gerçekten imkansız.Felaket sonrası bir sevinç.İnsanlar memleketlerine dönmek istiyor ama bilmiyorum. Abdurrahman Arslan, “Ülkemizin toparlanıp eski haline dönmesi ne kadar sürer. İnşallah önümüzdeki günlerde her şey daha iyi olur” dedi. Sincan Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Serdar Kürkçü de 94 oda kapasiteli öğretmenevinin eksiksiz olarak depremzedeleri ağırladığını ve bebeğe ikinci kez sürpriz hazırladıklarını söyledi. “Kayıplar nedeniyle herkeste olduğu gibi ailelerde de hep bir hüzün vardır. Üstüne üstlük bu sürprizle karşılaştıklarında çok mutlu oluyorlar ve gözleri doluyor. Bizim için önemliydi. tatlı bir gülümseme olsun. Umarım bu acı felaketten sonra güzel bir hatıra kalır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu