Haber

CHP’li Başarır, Bakan Karaismailoğlu’nun seçim kampanyası için Kalyon İnşaat’a ait uçağı kullandığını iddia etti.

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun seçim çalışmaları için Kalyon İnşaat’a ait bir uçağı kullandığını savunarak, “Peki siz hiç mi utanmıyorsunuz? Hiç mi utanmanız, utanmanız yok? Geçiminizi bağışladığınız bir şirketin uçağıyla seçim kampanyası yürütüyorsunuz. Hiç sıkılmıyor musun? Neredeyse zamanı geldi. 14 Mayıs’ta o kirli uçaklara binip evinize döneceksiniz.”

CHP Mersin Milletvekili Ali Yetenekli Başarır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun seçim çalışmaları için Kalyon İnşaat’a özel uçak kullandığını iddia etti. Duruma tepki gösteren Başarır, şunları söyledi:

“Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu seçim çalışması için uçak kullanıyor. Merak ettim. Bu kimin özel uçağı? Kalyon İnşaat çıktı. Beş çeteden biri Kalyon İnşaat. Utanmıyor musunuz? Hiç utanmanız yok mu utanmanız İhale 85 milyonunu bağışladığınız bir şirketin uçağıyla seçim kampanyası yürütüyorsunuz hiç mi sıkılmıyorsunuz sizin adınıza utanıyorum. Bir bakan, kendi bakanlığından ihale veren bir şirketin seçiminde nasıl olur da uçağını kullanır? O kirli uçaklara binip evinize dönmenize az kaldı AKP’nin pis bakanları.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu