Haber

Bölgesel Triatlon Ligi 4. Bölge 1. Etap Koşusu Afyonkarahisar’da Tamamlandı

Türkiye Triatlon Federasyonu aktivite programında yer alan Bölgesel Triatlon Ligi 4. Bölge 1. Etap Koşusu, Afyonkarahisar Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda 9-10, 11-12 yaş gruplarında 60 sporcunun katılımıyla tamamlandı. , 13-14.

Spor Afyonkarahisar Belediyesi farklı branşlarda yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. Triatlon Federasyonu programında yer alan Bölgesel Triatlon Ligi 4. Bölge 1. Etap yarışları, Kocatepe Spor Kompleksi’nde yer alan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda heyecanlı anlara sahne oldu.

Triatlon Bölge Ligi müsabakaları için Afyonkarahisar’a gelen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu’nu ziyaret ederek, kentte triatlon sporunun gelişmesi için çalışacaklarını belirtti.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Triatlon yüzme ve koşunun bir arada olduğu keyifli bir spor ve bu yarışmalar genç sporcuların becerilerini geliştirmeleri ve birbirleriyle rekabet etmeleri için önemli bir alan sunuyor. Türkiye Triatlon Federasyonu da bu etkinlikleri düzenliyor.” ürer, “Ülkemizde ve ilimizde sporun gelişmesine katkı sağlamakta ve gençlere spor yapma alışkanlığı kazandırmaktadır. Aynı zamanda bölgesel müsabakaların bu şekilde yapılması spor kültürünün gençler arasında yaygınlaşmasına ve sporun faydalarının toplumda daha iyi anlaşılmasına katkı sağlamaktadır.” – AFYONKARAHİSAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu